Drugi poraz našeg tima u Beogradu

MEGA BEMAX  - OKK SPARS ZIRAAT BANK   68:40 (13:10; 18:10; 21:07; 16:13)

OKK SPARS ZIRAAT BANK: Herenda, Karić 4, Preldžić, Tiganj 4, Radak, Kočić 3, Ilić 3, Milinović 2, Biberović 15, Ovčina 2, Krupalija 5, Gutić 2.

U drugom susretu grupne faze kvalifikacionog turnira juniorske Eurolige naš tim odmjerio je snage sa timom Mege Bemax-a. Susret smo otvorili serijom poena od 6:0. Prve poene Mega postiže sa linije slobodnog bacanja u 6. minuti susreta. Poenima Biberovića i Karića odlazimo na +8 (02:10) na tri minute do kraja prve dionice. Uslijedila je serija poena Mega koja se produžila i na drugu četvrtinu, te na poluvrijeme odlazimo sa 11 poena zaostatka (31:20).

Treća dionica donosi novu seriju Mege od 8:0. Prve poene za naš tim u ovoj dionici ubacio je Biberović sa distance. Mega je ponovo dobrom igrom izborila prednost od 25 poena. Nove poena za naš tim donosi Krupalija (47:24). Domaći košarkaši uzvračaju rezulatatom 52:24. U posljednjim sekundama trećeg perioda Biberović pogađa trojku za 52:27. U posljenjoj dionici domaći košarkaši sačuvali su svoju prednost, te slavili rezultatom 68:40.

Najefikasniji igrač u našem timu bio je Tarik Biberović sa 15 ubačenih poena i 11 skokova.