Maccabi poražen, Spars na drugoj poziciji Grupe B

OKK SPARS ZIRAAT BANK - MACCABI TEDDY      87:75   (21:17; 25:25; 20:21; 21:12)

OKK SPARS ZIRAAT BANK: Herenda 2, Karić 17, Preldžić, Tiganj 10, Radak 1, Kočić 15, Ilić 10, Milinović, Biberović 25, Ovčina, Krupalija, Gutić 7.

Košarkaši našeg kluba slavili su pobjedu u trećem susretu turnira Eurolige u Beogradu. Uspješno su savladali tim Maccab-ija rezultatom 87:75.

Početak susreta otvaramo uspješnim šutom za tri poena Tiganja. Košarkaši Maccabi-ja vraćaju šutom sa distance, zatim je uslijeda serija naših košarkaša od 11:2. Na pet minuta do kraja prvog perioda imali smo +10. Do kraja prve dionice gostujući košarkaši spustili su zaostatak na 4 poena (21:17). Druga četvrtina donosi dosta brzu igru obje ekipe. Ipak, ovaj period završen je neriješeno 25:25, te na odmor odlazimo rezultatom 46:42.

Treća četvrtina donosi igru koš za koš. Nešto efikasniji u završnici bili su košarkaši Maccabi-ja koji su ovi dionicu dobili sa poenom prednosti 21:20. Nakon 30 minuta igre na semaforu je stajalo 66:63 u korist našeg tima. U posljednjem periodu gostujući otvaraju pogođenim šutom za tri poena. Trojkom uzvraća Karić na drugoj strani. Nastavlja se igra koš za koš, a na pet minuta do kraja susreta rezultat je glasio 74:71 za naš tim. Nove poena za naš tim postižu Biberović i Kočić za rezultat 79:73. Macab vrača uspješno realiziranim kontranapadom za 79:75. Nakon time-out novu trojku pogađa Biberović, koji je kasnije siguran i sa linije slobnog bacanja. Do kraja susreta izborili smo dvocifrenu prednost od 12 poena, te slavili pobjedu rezultatom 87:75.

Najefikasniji u našem timu bili su Tarik Biberović sa 25 ubačenih poena i Semir Karić sa 17 ubačenih poena.