Topolović vodio Spars do pobjede protiv Fenerbahčea

Fenerbahče - Spars   72:73  (23:22; 11:16; 22:14; 16:21)

Fenerbahče: Eksioglu 3, Sancakli 20, Bilgin 4, Gerhardt, Onan 3, Mutaf 11, Bayrak, Yilmaz, Ulker 4, Karabilen 21, Donat 4, Kepenc 2.

Spars: Bulatović 6, Dedajić 5, Elez, Pilav, Herenda 2, Bajrović, Malešević, Radak 14, Huseinspahić 8, Mičić 6, Vidović 3, Topolović 29.

Juniori našeg kluba danas su odigrali prvu utakmicu na kvalifikacionom turniru Eurolige i u prvom kolu Grupe B upisali pobjedu nad košarkašima Fenerbahčea rezultatom 73:72.

Izabranici Slobodana Kecmana bili su u vodstvu većim dijelom prvog poluvremena, izuzev perioda kada je turski predstavnik nakratko dolazio do vodstva.

Fener je tako uspio doći do vodstva u finišu prve dionice i istu riješiti rezultatom 23:22 u svoju korist, ali se naš tim vrlo brzo, u drugoj četvrtini, vraća u vodstvo.

Spars je imao i +9 u drugoj četvrtini, dok se na odmor otišlo prednošću našeg tima od 38:34.

Drugo poluvrijeme je donijelo nekoliko promjena u vodstvu, ali su Sparsi ipak uspjeli slaviti u dramatičnoj završnici.

Iako je u samom finišu bilo i nekoliko grešaka mladih košarkaša Sparsa, poeni Đorđa Topolovića minutu prije kraja ispostavili su se dovoljnima za zasluženu pobjedu našeg tima.

Najbolji u našoj ekipi bio je upravo Đorđe Topolović sa 29 poena i 12 skokova. Deni Radak je dodao 14 poena i sedam skokova, dok je Huseinspahić postigao osam poena.

Kod Fenera se istakao Ismail Krabilen sa 21 poenom, dok je jedan manje postigao Sancakli.