Sportska Akademija Spars vrši upis novih članova

Spars prokockao veliku prednost, Olimpija do pobjede preokretom u posljednjim minutama

Petrol Olimpija - Spars   78:76  (15:29; 19:19; 16:16; 28:12)

Petrol Olimpija: Sytnikov, Daneu, Cerkvenik 17, Jurković 2, Kočevar, Sagadin 2, Malovčić 10, Fajfar, Klavzar 8, Babsek Vrečko 2, Vuković 22, Sikanić 15.

Spars: Bulatović, Dedajić 16, Elez, Pilav, Herenda 3, Bajrović, Malešević, Radak 14, Huseinspahić 11, Mičić 14, Vidović, Topolović 18

Košarkaši Sparsa nakon pobjede protiv ekipe Fenerbahcea poraženi su od ekipe slovenačke Petrol Olimpije rezultatom 78:76, u okviru kvalifikacijskog turira juniorske Eurolige koji se održava u Beogradu.

Naš tim je sjajno otvorio susret i već nakon prvih deset minuta imao je prednost od 14 poena (29:15). I u drugoj četvrtini naši košarkaši nisu dopustili Slovencima da im se rezultatski približe pa su na odmor otišli sa jednakom prednošću kao nakon prvog perioda. Rezultat je glasio 48:34 u korist tima koji sa klupe predvodi trener Kecman.

U trećem periodu vidjeli smo, kao i u drugom, izjednačenu utakmicu u kojoj je rezultat bio neriješen (16:16), pa je prednost iz prve četvrtine ostala nepromijenjena nakon 30 minuta igre, a rezultat je glasio 64:50 u korist Sparsa. Sredinom posljednje četvrtine Slovenci su uspjeli da dođu na minus pet (70:65) i unesu malo dramatike u ovaj susret. Nakon minute odmora Olimpijini košarkaši su novom tricu stigli na minus dva, pa je u posljednje dvije minute viđena prava drama. Na 50 sekundi do kraja Olimpija postiže nova tri poena i poravnava rezultat na 74:74. Ipak, Slovenci su bili prisebniji i na kraju slavili pobjedu rezultatom 78:76.

Najefikasniji u našem timu bili su Đorđe Topolović sa 18, te Deni Radak i Nikola Mičić sa po 14 postignutih poena.

U redovima Petrol Olimpije Peter Vuković je postigao 22 poena, Miha Crkvenik 17 poena i Uroš Sikanić 15 poena.