Spars pretrpio poraz od Mege

Spars - Mega Bemax   55:86  (19:29; 10:11; 14:15; 12:31)

Spars: Bulatović 8, Dedajić 6, Elez 1, Pilav, Herenda 4, Bajrović 1, Malešević, Radak 8, Huseinspahić 4, Mičić 14, Vidović 2, Topolović 7.

Mega Bemax: Musić, Milojević 3, Milošević 6, Kljajević 20, Agoc 3, Bumbić 12, Langović 12, Andrić 4, Marković 13, Mišković, Brekić 4, Musikić 9

Košarkaši Sparsa poraženi su u trećem kolu kvalifikacionog turnira u Beogradu. Bolji od našeg tima bio je Mega Bemax rezultatom 86:55.

Rezultatska klackalica obilježila je uvodne minute susreta. Sredinom prve četvrtine dolazi se i do prvog izjednačenja 12:12, da bi Mega u finišu ove dionice stvorila prednost od 10 poena. Drugu četvrtinu naš tim odigrao je dosta bolje u fazi odbrane, dok napad nije bio na nivou, te je prvo poluvrijeme završeno vodstvom Mege 40:29.

Treća četvrtina ponovo je ponudila dosta dobru igru u fazi odbrane ali napad nije bio efikasan. Taj period igre završen je rezultatom 15:14 za Megu. U posljednjoj četvrtini Mega je upotpunosti iskoristila nekoncentraciju naših košarkaša, došli do treće pobjede i finala kvalifikacijskog turnira u Beogradu.

U redovima našeg tima najefikasniji su bili Mikola Mičić sa 14 postignutih poena. Sa druge strane u ekipi Mega Bemaxa bolji od ostalih bio je Kljajević sa 20 ubačenih poena.