Partizan poražen od Rytasa, Šalić ubacio 15 poena

Košarkaši Partizana su sinoć u susretu sedmog kola grupe C Eurocupa poraženi na gostovanju kod Lietuvosa Rytasa rezultatom 93:75.

Početak utakmice pripao je domaćoj ekipi, koja je poslije 10 minuta igre imala prednost od tri poena razlike. U drugoj četvrtini su košarkaši Rytasa nastavili povećavati svoje vodstvo, pa se na odmor otišlo rezultatom 47:36. Ista priča nastavila se i poslije pauze. Ekipa iz Beograda nije mogla da parira raspoloženim domaćinima, koji su sigurno održavali svoju prednost. Zadnja dionica je odrađena rutinski od strane igrača Rytasa, koji su ovom pobjedom stigli do svog četvrtog trijumfa u Eurocupu, dok je Partizan upisao svoj šesti, odnosno četvrti poraz zaredom.

U redovima domaće ekipe prednjačili su Jimmy Baron sa 22, odnosno Travis Peterson sa 21 ubačenim poenom, dok kod Partizana istakli su se Patrick Miller sa 20 postignutih poena, te bivši član našeg kluba Đoko Šalić sa 15 ubačenih poena (5/6 za dva poena, 5/6 slobodna bacanja).