Gegić sa Bayernom prvak Njemačke

Trijumfalan kraj sezone za minhenski Bajern - i titula i dupla kruna i plasman u Euroligu.

Košarkaši minhenskog Bajerna osvojili su titulu prvaka Njemačke!

Bayern našeg Amara Gegića sinoć je u prepunom ''Audi Domu'' u Minhenu savladala Albu u majstorici finala plej-ofa i na kraju slavio sa ubjedljivih 106-85!

Već u prvoj četvrtini mogao se naslutiti konačan ishod, Bajern je igrao sjajno u napadu, postigao 32 poena u prvih deset minuta igre, naspram 19 gostiju iz Berlina, i kako je meč odmicao još više uvećavao stečenu prednost. Bajern je do odlučujuće pobjede u borbi za titulu predvodio Đedović sa 19 poena, pratio ga je Kaningem sa 16 poena i pet asistencija. U Albi ubjedljivo najbolji Baterfild sa 29 poena i pet skokova, ali ni njegova sjajna partija nije pomogla gostima da makar ozbiljnije priprijete Bajernu.

Klub iz Minhena je ujedno osvojio i duplu krunu, s obzirom da je ranije osvojio i Kup Njemačke.