Partizan slavio u Sremskoj Mitrovici, solidne partije Nikolića, Gegića i Atića

Mega Bemaks: Mušidi 2, Janjić, Marjanović 7, Ašćerić 7, Mišković 2, Čarapić 9, Atić 7, Bitaze 28, Koprivica, Mokoka 9, Fundić 3, Stanić

Partizan NIS: Pejdž 9, Si 12, Marinković 17, Gegić, Pecarski, Gavrilović, Braun, Zagorac 17, Janković 1, Lendejl 13, Gagić 10, Nikolić 2

Partizan NIS je u 6. kolu ABA j.t.d. lige, na gostujućem terenu savladao, do sada, neporaženu ekipu Mega Bemaksa sa 74:81 (15:24, 20:22, 20:23,19:12).

Partizan se sa Sremskog fronta vraća sa pobjedom! U 6. kolu ABA j.t.d. lige, crno-beli su pred punim tribinama dvorane Pinki u Sremskoj Mitrovici, savladali Mega Bemaks sa 74:81. Na taj način, košakraši Partizana su nanijeli Megi prvi poraz u sezoni, istovremeno prekinuvši sopstveni niz od šest poraza. Na klupi Partizana, debitovao trener Andrea Trinkijeri, koji je samo dan ranije imao i zvanično predstavljanje u Beogradu.

Već od početka utakmice, crno-beli su pokazali veliku želju i agresivnost, što je rezultiralo ranim vodstvom. Već u prvoj četvrtini, Partizan je prvi put stekao i dvocifrenu prednost (6:17) a nakon 10 minuta igre rezultat je glasio 15:24. U drugoj četvrtini, viđena je izjednačena borba, da bi crno-beli u trećoj dionici stekli +16, odnosno maksimalnih +17 početkom posljednje četvrtine. Ipak, Mega je potom uspjela da se nekoliko puta približi i smanji u jednom trenutku zaostatak na svega 5 poena, ali su košarkaši Partizana uspješno odbili te napade i stigli do važnog trijumfa.

Bivši igrači našeg kluba zabilježili su minute u ovom susretu.

Amar Gegić na terenu je proveo 16 minuta, te je imao 2 asistencije i 2 ukradene lopte. Aleksej Nikolić na terenu je proveo nešto više od 25 minuta i upisao 2 poena uz 4 skoka, 4 asistencije i jednu ukradenu loptu.

Dok Edin Atić koji je član Mega Bemaxa upisao je 7 poena uz 10 skokova, 3 asistencije i ukradenu loptu za 20 minuta provedenih na terenu.