Budućnost slomila Partizan

ABA liga

Košarkaši Budućnosti pobijedili su u Morači Partizan u suretu 8. kola ABA lige rezultatom 75:71.

Partizan je imao vodstvo na otvaranju meča, ali je sredinom igre Budućnost preuzela vodstvo i do kraja prve dionice su napravili prednost od 10 poena, 26:16.

Iako je domaći tim konstantno vodio tokom druge dionice, Partizan je konstantno bio blizu. Prednost je varirala između četiri i deset razlike, a prvo poluvrijeme je zaključio poenima sa pola terena bh. košarkaš Nemanja Gordić za plus deset, 40:30.

Precrtana situacija na parketu je viđena i u trećem periodu. Budućnost je vodila, Partizan stizao, a serijom beogradskog tima od 8:0 završen je ovaj dio igre i Partizan se potpuno vratio u meč, 54:52.

Međutim, akutelni prvaci nisu dozvolili preokret. Uspjeli su na kraju slomiti Partizan i doći do pobjede.

Earl Clark je vodio Budućnost do pobjede sa 20 poena, dok je Nemanja Gordić ubacio 10 poena i imao je šest asistencija. Kod gostiju Stefan Janković ubacio 15 poena, te po 10 poena dodali su Vanja Marinković i Đorđe Gagić.

Svoje minute u ovom susretu zabilježila su i dva naša bivša igrača. Aleksej Nikolić na terenu je proveo nešto više od 15 minuta i ubacio 3 poena uz 2 skoka i 2 asistencije. Amar Gegić je upisao 6 minuta, a za to vrijeme je ubacio 2 poena.

Izvor: sportsport.ba