Fener bolji od Bešiktaša, utakmica dva puta prekidana

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Bešiktaš na gostujućem terenu nakon produžetka rezultatom 86:80 (22:16, 14:20, 17:18, 21:20, 12:6) i poveli sa 3:0 u finalnoj seriji turskog prvenstva.

Ova neizvijesna utakmica pamtiće se i po incidentima navijača.

Naime, navijači Bešiktaša su ubacivali predmete na teren, pa je susret u trećoj četvrtini prekinut na 10 minuta. Potom je minut i po do kraja utakmice uslijedilo novo divljanje navijača domaćih, pa su sudije nakon mnogo natezanja ispraznile gledalište. U trenutku prekida vodio je Fener sa 70:69.

Pred praznim tribinama, crno-beli su se u početku bolje snašli i zahvaljujući Stroberiju i Rolu preokrenuli rezultat. Ipak, Bogdanović je trojkom uspio da odvuče goste u produžetak.

Bogdanović je briljirao u produžetku i sa šest poena zadao posljednji udarac Bešiktašu.

Bogdan Bogdanović je susret završio sa 23 poena i osam skokova. Melik Mahmutoglu i Jan Veseli su ubacili po 12.

Di Džej Stroberi je bio najefikasniji u Bešiktašu sa 22 poena.

Podsjetimo, šampion Turske biće ekipa koja ostvari četiri pobjede.

Izvor: sportskacentrala.com