Rusija u polufinalu posle preokreta u režiji Šveda

Rusija – Grčka 74:69  (17:24, 14:13, 20:16, 23:16)

Košarkaši Rusije su se plasirali u polufinale Evropskog prvenstva poslije preokreta u četvrtfinalnoj utakmici protiv Grčke.

Rusija je poslije slabog prvog poluvremena, u nastavku utakmice, predvođena Švedom stigla do pobjede – 74:69.

Rusija u polufinalu Evropskog prvenstva čeka pobjednika meča između Srbije i Italije.

Početak utakmica u potpunosti je pripao Grcima koji su diktirali tempo, bili mnogo razigranija, pokretljivija i preciznija ekipa. Sredinom druge četvrtine, Grčka je, predvođena Kalatesom, Printezisom i Slukasom, stigla do 13 poena prednosti (35:22).

U finišu druge dionice, Rusija je uspjela da smanji zaostatak na samo šest poena (37:31) i najavi mnogo bolji nastavak utakmice.

Ipak, sve do sredine treće četvrtine činilo se da Grci kontrolišu rezultat. Vodili su u 25. minutu sa 47:36, a onda se pojavio Šved.

Najbolji ruski igrač je u prvom poluvremenu postigao samo četiri poena, uz šut iz igre 1/7, a zatim napravio preokret.

Do kraja treće četvrtine Rusi su prišli na samo dva poena minusa (53:51), a zatim je Šved dodatno dodao gas i vodio ih do plus 7 (67:60), pet minuta prije kraja.

Grčka je uspjela samo još jednom da zaprijeti, prilaskom na 66:68, ali kada su oba tima ostala bez snage, ključnu ulogu odigrao je Hvostov. Najprije je prekinuo seriju promašaja na obje strane, a zatim poslije neiskorišćenog slobodnog bacanja imao skok u napadu iz kojeg je Fridzon poentirao za pobjedu Rusije.

Šved je meč završio sa 26 poena, Mozgov je dodao 15, uz 10 skokova, a Fridzon 11. U Grčkoj su najefikasniji bili Kalates sa 25 i Printezis sa 19 poena.

Izvor: sportskacentrala.com