Pregled NBA utakmica protekle noći

Philadelphia i Boston su sinoć u londonskoj O2 Areni odigrali meč u kojem su Celticsi nakon velikog preokreta slavili rezultatom 114:103. Iako je Philadelphia većim dijelom susreta bila u rezultatskoj prednosti, na kraju je do pobjede došao Boston koji je uspio nadoknaditi -22 koliko je imao u drugoj dionici (49:27). Prvo poluvrijeme okončano je vodstvom Philadelphije rezultatom 57:48, da bi u nastavku formalni gost ovog susreta preuzeo inicijativu i stigao do potpunog preokreta i prilično sigurne pobjede. Najefikasniji u timu Bostona bili su Brown sa 21 i Irving sa 20 poena, dok je Philadelphiju predvodio J.J. Redick sa 22 poena. Boston je nakon 34. pobjede u sezoni ostao na prvom mjestu Istoka, dok je Philadelphia na devetom mjestu.

Ekipa Cleveland Cavaliersa se evidentno nalazi u veoma lošoj formi u posljednje vrijeme, a u duelu sa Toronto Raptorsom u Air Canada Centru doživjela je jedan od težih poraza u dosadašnjem dijelu sezone. Toronto je Cleveland savladao rezultatom 133:99 u utakmici čiji se pobjednik znao već nakon prvog poluvremena, a Cavsima je to bio treći poraz u posljednja četiri susreta. Domaći su nakon prve dionice vodili sa 30:24, da bi potom u drugoj četvrtini naprosto razbili Cavse i na pauzu otišli sa +25. Bilo je 65:40 i već tada je bilo jasno da LeBron i kompanija nemaju šta tražiti u ovom duelu. Nastavak utakmice donio je samo još bolju igru Raptorsa, koji su znalački čuvali veliku prednost i čak je s vremenom i povećavali. Na kraju, Toronto je upisao veliki i ubjedljiv trijumf sa 34 poena razlike i time ostao na drugom mjestu Istoka sa omjerom 29-11. Cleveland je treći (26-16). Najefikasniji igrač utakmice bio je LeBron James sa 26 postignutih poena, ali to nije mnogo značilo Clevelandu, jer je domaći tim imao daleko više raspoloženih pojedinaca. VanVleet je postigao 22, Sakam i Miles po 16, Valanciunas 15, Powell 14, DeRozan 13 poena.

Košarkaši Los Angeles Lakersa su sinoć u svom Staples Centru savladali San Antonio Spurse rezultatom 93:81 i tako stigli do treće uzastopne pobjede. Domaći tim je od starta utakmice bio u rezultatskoj prednosti, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 49:38. I u nastavku utakmice su Lakersi bili bolji tim i na kraju su ubilježili prilično siguran trijumf. Najefikasniji igrač utakmice bio je Ingram sa 26 poena, dok su goste predvodili Aldridge sa 20 i Forbes sa 18 poena.

Uspješnu noć imao je i Los Angeles Clippers, koji je kao gost bio bolji od Sacramenta rezultatom 121:115. Pobjednički tim je do trijumfa vodio Williams sa 30 poena, dok je Harrell postigao 25. Jedan od rijetkih raspoloženih igrača u ekipi Sacramenta bio je Bogdan Bogdanović, koji je meč završio sa 22 poena uz šut iz igre 7/11.