Rezultati 19. kola Prvenstva BiH

1) ROYAL BOSNA - BOŠNJAK 91:72

Košarkaši Royal Bosne pobijedili su u Skenderiji Bošnjak iz Hadžića rezultatom 91:72. Nije domaći tim lako stigao do trijumfa u večerašnjem meču. Bošnjak se pokazao kao tvrd orah i pružio je dosta dobru igru. Prvi period donosi izjednačenu košarku. Igralo se koš za koš, a nakon deset minuta igre Bosna Royal je imala dva poena prednosti, 26:24. Gosti iz Hadžića su bolje ušli u drugu dionicu. Imalu su prednost od plus šest u uvodnim minutama ovog perioda (27:33), ali je nisu uspjeli sačuvati. Na odmor se otišlo neriješenim rezultatom, 46:46. Košarkaši Bošnjaka bolje otvaraju i treći period. Odlaze na maksimalnih plus osam (46:54), ali su zatim potpuno pali. Bosna je to iskoristila. Pojačali su ritam igre i nakon 30 minuta igre stvorili su 11 poena prednosti, 69:58. Pokrenuti motori Studenata nisu se ugasili do kraja ovog meča. Bez većih problema su priveli meč kraju, pokazali su da su ipak kvalitetniji i na kraju su upisali pobjedu u ovom duelu. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Cory Bradford sa 24 poena, dok je kod gostuju Ahmetbašić ubacio 13 koševa.

2) STUDENT - VOGOŠĆA 79:90

Student je samo na otvaranju susreta bio u vodstvu, a preostalo vrijeme prednost je bila na strani gostiju. Ross je postigao dvije trice za vodstvo Studenta 13:6, ali Vogošća uzvraća serijom 12:3 i prelazi u vodstvo. Prva četvrtina završena je kod rezultata 27:23 za Vogošću. Velike probleme pod koševima Studenta je radio fenomenalni Amerikanac Dime za kojega domaći košarkaši nisu mogli zaustaviti. Dime je svojim poenima donio prednost Vogošći 37:25. Dubelj je zatim s dvije trice smanjio zaostatak Studenta, a Warner tricom sa zvukom sirene postavio rezultat prvog poluvremena Student - Vogošća 40:49. Nakon što je Dime u prvom dijelu u par navrata atraktivno izblokirao domaće košarkaše, na otvaranju nastavka Studenti nisu imali hrabrosti za ulaze pod koš, a vanjski šut ih nije služio. Vogošća je tako sredinom treće četvrtine došla do vodstva od 22 poena (65:43). Student tada radi seriju 12:0 i budi nadu kod domaćih navijača u pozitivan rezultat. Gosti su treću dionicu igre zaključili vodstvom 72:60. U posljednjoj četvrtini Student se približio na pet poena zaostatka (74:69), ali za potpuni preokret nije bilo snage. Vogošća je pobjedom u Mostaru uzvratila Studentu za poraz u prvom dijelu sezone.

3) RADNIK BN BASKET - SLOBODA 68:74

U okviru 19. kola Prvenstva BiH za muškarce večeras su u Bijeljini snage odmjerili Radnik i Sloboda. Gosti su u neizvjesnoj završnici slavili rezultatom 74:68. Prva četvrtina pripala je Slobodi 23:18, a u istom tempu gosti nastavljaju i u drugoj, te na pauzu odlaze pri rezultatu 42:30. Radnik se nije predavao, pa dobija treću četvrtinu 14:11, a na kraju neizvjestan meč u kojem su više pokazali gosti, te na kraju zasluženo slavili 74:68. Najefikasniji u domaćem timu bio je Kaluđerović sa 23 poena, do je Kokorus dodao 15, a Jovanović 12. U redovima Slobode istakao se Hasandić sa 17 poena, dok je jedan manje dodao Tyron Jumond.

4) SPARS ZIRAAT BANK - ŠIROKI  72:66

Širokobriježani su dobili prvu četvrtinu rezultatom 22:11, no Spars je zaigrao bolje u drugoj dionici koju su dobili 22:7, pa se na poluvrijme otišlo sa prednosti domaćih 33:29. Treća četvrtina je okončana rezultatom 17:17 i u posljednjih deset minuta se ušlo sa četiri poena prednosti Sparsa, 50:46 što su i zadržali i došli do nove pobjede u šampionatu. Domaće je do pobjede vodio Đokić sa 21 poenom i tri skoka dok je Rogić dodao 14 poena uz osam asistencija i dva skoka. Još je dvocifren bio Durmo sa 13 poena i sedam skokova. U Širokom jedini dvocifreni je bio Karačić sa 22 poena, 11 skokova, te tri asistencije.

5) ZRINJSKI - KAKANJ 85:78

Dobru utakmicu, utakmicu s dva lica odigrali su košarkaši Zrinjskog i Kaknja. Zrinjski je sigurno otvorio susret i već nakon poluvremena vodio sa 50:28 i činilo se da Zrinjski lagano ide ka novim bodovima. No uporni gosti se nisu predali i zahvaljujući fenomenalnom Milivoju Božoviću došli na samo -4. Ipak, bila je to ipak prevelika razlika za dostići, Zrinjski je na kraju slavio rezultatom 85:78, ali ga opuštanje nije umalo koštalo bodova. Ipak, dvorana Bijeli Brijeg i nakon ovog susreta ostaje neosvojiva utvrda za gostujuće timove ove sezone. Ramljak s 20 i Smajlagić s 14 poena predvodili su Plemiće koji su ipak imali više raspoloženih košarkaša i zasluženo slavili.