Sinoć odigrano šest susreta u NBA

Philadelphia 76ersi su na svom parketu savladali New York Knickse rezultatom 108:92, čime su stigli do četvrtog trijumfa u nizu.

76ersi su gotovo čitavim tokom susreta bili u prednosti, ipak tek su u posljednjoj četvrtini uspjeli prelomiti utakmicu i doći do pobjede. Domaći su tako već u prvoj četvrtini stigli do +11 i ovu dionicu riješili u svoju korist rezultatom 31:21. Ipak, Knicksi su u drugoj četvrtini zaigrali nešto bolje. Gosti polovinom druge dionice smanjuju deficit na samo jedan poen, ali ne uspijevaju doći do izjednačenja i prelaska u vodstvo, pa se na odmor otišlo prednošću 76ersa od 57:55. Knicski će u nakon osam minuta igre u trećoj dionici koševima Enesa Kantera stići do izjednačenja (73:73), ali je čini se to bio znak Philadelphiji da "doda gas". Domaći tog trenutka počinju novu seriju i u zadnjih 12 minuta ulaze sa +7. Serija 76ersa se nastavila i u zadnjoj dionici u kojoj stižu do prednosti od 17 poena razlike i lagano privode susret kraju. Philu su do pobjede predvodili sjajni Dario Šarić koji je postigao 24 poena i danas odlični TJ McConnell koji je upisao tripl-double sa 10 poena, 10 skokova i 11 asistencija. JJ Redick je ubacio 18 poena, dok je jedan manje dodao Joel Embiid. Kod Knicksa je najefikasniji bio Michael Beasley sa 22 poena, dok je 18 dodao Courtney Lee.

U susretu koji je počeo u istom terminu New Orleans Pelicansi su predvođeni sjajnim Anthonyjem Davisom slavili na gostovanju kod Detroit Postonsa sa 118:103. Davis je upisao double-double sa 38 poena i 10 skokova, dok su se kod Pistonsa istakli Blake Griffin sa 22 poena i Andre Drummond sa double-doubleom od 13 poena i 21 skoka.

Brooklyn Netsi su nastavili niz loših rezultata pošto su ih danas na njihovom parketu savladali Los Angeles Clippersi sa 114:101. Clippersi nisu imali većih problema, pa su lagano došli do sigurne pobjede. Već u finišu prve dionice gosti stižu do +13, a ovaj period igre rješavaju u svoju korist rezultatom 34:22. Rasla je prednost Clippersa u drugoj dionici i do +17, ali su Netsi uspijevali držati priključak, te su na kratko uspjeli doći do jednocifrenog zaostatka. Ipak, Clippersi na odmor odlaze visokom prednošću od 66:51, a u trećoj dionici rješavaju sve dileme oko pobjednika. Prednost gostiju raste preko 20 poena razlike, a početkom četvrte dionice iznosi i +23, pa su Clippersi lagano priveli susret kraju. Najefikasniji u pobjedničkoj ekpi je bio Lou Williams sa 20 poena, dok je DeAndre Jordan upisao double-double sa 16 poena i 17 skokova. Austin Rivers je dodao 17 poena, dok je poput Jordana i Gallinari ubacio 16. Kod Brooklyna su sa po 16 postignutih poena najefikasniji bili D'Angelo Russell i Joe Harris.

Chicago Bullsi su u svom United Centru upisali pobjedu nad Orlando Magicom rezultatom 105:101, ponajviše zahvaljujući sjajnom potezu Zacha LaVinea u ključnim momentima susreta. Prva četvrtina susreta je donijela pravu rezultatsku klackalicu u kojoj nijedna ekipa nije uspijevala ostvariti prednost veću od četiri poena razlike, da bi se naizvjesna košarka gledala i u drugoj dionici. U drugu četvrtinu se ušlo prednošću Chicaga od 30:27, a domaći tokom ove dionice, uglavno, uspijevaju biti u kolikoj-tolikoj prednosti. Na odmor se otišlo prednošću Bullsa rezultatom 53:51, a domaći u trećoj dionici stižu do prvog nešto značajnijeg vodstva. U finišu treće četvrtine Bullsi prvi put stižu do dvocifrenog vodstva, a u zadnjoj dionici imaju i plus 18. Ipak, Orlando nevjerovatnom serijom uspijeva istopiti zaostatak i oko četiri minute do kraja susreta, nakratko, preći u vodstvo. Ušlo se potom u dramatičnu završnicu, a Orlando je 15 sekundi prije kraja imao loptu sa strane i pri rezultatu 101:101 možda i napad za pobjedu. Ipak, sjajni Zach LaVine krade loptu prilikom dodavajna iz auta košarkaša Orlanda i zakucava za prednost Bullsa od 103:101. Ovo je svakako bio ključni trenutak utakmice, a LaVine je potom sa linije za slobdna bacanja i potvrdio pobjedu svoje ekipe. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Lauri Markkanen sa 21 poenom, dok je Bobby Portis ubacio 19. Zach LaVine je susret završio sa 18 poena, sedam skokova i pet asistencija na svom kontu. Kod Orlanda se istakao hrvatski košarkaš Mario Hezonja koji je ubacio 24 poena. Evan Furnier je dodao 22, a Jonathon Simmons 14 poena.

Ekipa Utah Jazza je predvođena mladim Mitchellom uspjela na svom parketu savladati San Antonio Spurse rezultatom 101:99. Otvaranje susreta je donijelo neizvjesnu košarku, a na kraju su prvu dionicu u svoju korist riješili domaći, rezultatom 25:22. Nijedna ekipa nije uspijevala doći do značajnije prednosti ni početkom druge dionice, a onda Jazz pravi seriju i stiže do +12 u finišu ove četvrtine. Ipak, Spursi su do odlaska na odmor uspjeli smanjiti zaostatak na šest poena (54:48). Spursi u drugoj polovini treće četvrtine uspijevaju preći u vodstvo, a na otvaranju zadnje dionice stići i do +13. Činilo se tada da je San Antonio "prelomio" susret, ali se Jazz ubrzo vraća u utakmicu. Domaći su istopoli prednost Spursa, pa se ušlo u dramatičnu završnicu i rezultatsku klackalicu u samom finišu. U posljednjoj minuti meča odgovrnost je preuzeo rookie Donovan Mitchell koji je 39 sekunci prije kraja doveo Jazz u vodstvo od 100:99, a zatim i pogodivši jedno slobodno bacanje (17 sekundi do kraja) postavio konačni rezultat utakmice. Imali su Spursi priliku doći do pobjede u posljednjem napadu, ali je Ginobili promašio trojku sa zvukom sirene. Donovan Mitchell je bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 25 postignutih poena, dok je 20 dodao Joe Ingles. Odličnu partiju je pružio i Derrick Favors koji je ubacio 19 poena. Kod Spursa je najefikasniji bio Kyle Anderson sa 16 poena, dok je double-double od 15 poena i isto toliko asistencija upisao iskusni Pau Gasol.