Spars pobjednik F4 Basket4Kids turnira u Mostaru

07:21;
08:14;
12:10)

Spars Ziraat Bank: Oručević, Savić 2, Tiro, Škapur, Karasalihović, Vukadin, Krilić 15, Smajović, Fejzić 6, Alibegović 2, Duran 13, Jović 11.

U finalnoj utakmici F4 turnira u Mostaru naš tim pobjedio je tim Posušja rezultatom 49:33. Prva četvrtina donijela je prilično izjednačenu košarku (06:04), da bi u nastavku naš tim ubacio u brzinu više i na odmor otišao sa 12 poena viška (13:25). Do kraja utakmice uspjeli smo sačuvati stečenu prednost i ostvariti pobjedu, te se plasirati na F10 Basket4Kids u Beogradu. Najefikasniji igrači u našem timu bili su Deni Krilić sa 15, Aldin Duran sa 13 i Filip Jović sa 11 postignutih poena.

Pobjedu u takmičenju za tri poena odnijela je naša selekcija koja je pogodila ukupno 35 trojki.

Na F10 Basket4 Kids u Beogradu učestvovaće šest ekipa iz regiona, plus četiri tima koja izbore plasman na finalni turnir Eurolige.

Čestitamo igračima i trenerima na ostvarenom uspjehu.