Pioniri Sparsa prvaci Kantona Sarajevo

Spars Ziraat Bank - Koš   89:50

U finalu play offa Lige Kantona Sarajevo u kategoriji pionira, naša selekcija nanijela je poraz selekciji Koša rezultatom 89:50 i tako odbranila naslov prvaka Lige Kantona Sarajevo.

Naš tim bolje je ušao u utakmicu, a nakon prvih deset minuta imali smo prednost od osam poena (18:10). U nastavku susreta stekli smo dvocifrenu prednost od 17 poena, ali blagi pad koncentracije u finišu druge četvrtine koriste igrači Koša, te rezultat poluvremena je glasio 40:29.

Odličnu igru pružili smo u drugom poluvremenu. Igrači Koša nisu imali recept za naše raspoložene igrače koji su svoju prednost konstantno gradili. Nakon odigranih 40 minuta na semaforu je stajalo 89:50.

Najefikasniji u našem timu bili su Omer Turkušić sa 27, Danijel Rebić sa 26 i Zinedin Mulić sa 20 postignutih poena.

Čestitke igračima i trenerima na ostvarenom uspjehu!