Kadeti nadigrali Igokeu

Spars Ziraat Bank - Igokea  85:58  (22:12; 23:17; 22:12; 18:17)

Spars Ziraat Bank: Huseinspahić 20, Rebić 2, Hajdarević 2, Pilav, Herenda 15, Radak 12, Bajrović, Panić 9, Vidović, Biberović 27, Bejtić, Tutić.

Kadeti Sparsa ostvarili su pobjedu u prvoj finalnoj utakmici Prvenstva Bosne i Hercegovine. Uspješno su savladali Igokeu rezultatom 85:58. Naš tim bolje je otvorio susret, a već nakon pet minuta igre imao je +10. Na prvi odmor otišli smo pri rezultatu 22:12. U nastavku susreta sigurnim poenima stigli smo do +15, te tu prednost sačuvali do poluvremena.

Igokea nije imala riješenje za naše raspoložene igrače u drugom poluvremenu, pa smo vrlo brzo došli do +30 i utakmicu rutinski priveli kraju. Najefikasniji u našem timu bili su Tarik Biberović sa 27, Harun Huseinspahić sa 20 i Nino Herenda sa 15 postignutih poena. Dvocifren je bio i Deni Radak sa 12 ubačenih poena.