Međunarodni turnir "Sabit Hadžić"

Juniori Sparsa prvaci Bosne i Hercegovine

Igokea - Spars Ziraat Bank   65:89  (17:26; 15:22; 15:18; 18:23)

Spars Ziraat Bank: Arifagić, Karić 16, Preldžić, Tiganj, Herenda 5, Bajrović, Ilić 5, Radak 10, Biberović 27, Kamenjaš 20, Huseinspahić 6, Vidović.

Košarkaški Sparsa su u drugoj utakmici finalnog turnira pobijedili su Igokeu rezultatom 89:65 i osvojili naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Naš tim je izvrsno otvorio susret. Nakon uvodnih pet minuta imao je +12, da bi do kraja prve dionice uspio sačuvati prednost i na prvi odmor otići pri rezultatu 17:26. Krajem druge četvrtine bilo je čak +20, ali košarkaši Igokee iskoristili su nepažnju naših košarkaša u posljednjim minutama prvog poluvremena i vratili se na zaostatak od 14 poena. U finišu poluvremena Kenan Kamenjaš je poentirao za +16 i rezultat poluvremena 32:48.

Nastavak susreta ne donosi ništa novo. Naš tim nije dopuštao da košarkaši Igokee ugroze rezultatsku prednost i na kraju zasluženo slavio rezultatom 89:65. Najefikasniji igrači u našem timu bili su Tarik Biberović sa 27, Kenan Kamenjaš sa 20 i Semir Karić sa 16 postignutih poena.