ABA 2 Playoffs 2019

Spars uspješniji od Cibone za polufinale Božićnog turnira

Cibona - Spars  43:76 (02:24; 13:21; 13:20; 15:11)

Spars: Škapur, Krilić 9, Ružičić 7, Fejzić 5, Karasalihović, Begović, Junuzović, Simić 17, Savić 4, Alibegović, Jović 27, Duran 9.

Pioniri Sparsa ostvarili su novu pobjedu na Božićnom turniru. Uspješniji su bili od Cibone rezultatom 76:43.

Prvu četvrtinu naš tim odigrao je u visokom ritmu koji igrači Cibone nisu mogli pratiti. Nakon odigranih 10 minuta naša ekipa imala je prednost od 22 poena. Do poluvremena podigli su prednost na velikih +30 (15:45) i već tada se moglo naslutiti da će naš tim izaći kao pobjednik susreta.

Drugo poluvrijeme ne donosi ništa novo. Naš tim i dalje nastavlja sa dobrom igrom, gradi svoju prednost i dolazi do pobjede rezultatom 76:43.

Najefikasniji u našem timu bio je Filip Jović sa 27 ubačenih poena, a pratio ga je Đorđe Simić sa 17 postignutih poena

Novi susret naša selekcija igra sutra od 11:30h protiv Olimpije (polufinale).