ABA 2 Playoffs 2019

Spars osvojio prvo mjesto na 4. Košarkaškom Kupu kraljevskog grada

Spars - Budućnost Voli   98:74  (33:19; 24:17; 16:22; 25:16)

Spars: Trnka 8, Krilić 2, Ružičić, Fejzić 2, Medunjanin, Zeba 4, Savić, Vukadin 4, Zrno 32, Mulić 23, Jović 16, Duran 7.

U finalu 4. Košarkaškog Kupa kraljevskog grada, pioniri našeg kluba nanijeli su poraz timu Budućnosti iz Podgorice rezultatom 98:74.

Naš tim je bolje otvorio susret, nametnuo svoj ritam igre i dobio prvi period 33:19. U drugoj dionici i dalje su naši košarkaši imali kontrolu nad tokom utakmice i na poluvrijeme su otišli pri rezultatu 57:36.

Budućnost je zaprijetila nakon odmora, te dobila treću dionicu 16:22, ali ipak naš tim je u posljednjih deset minuta konsoldovao svoje redove i nije dopuštao da Budućnost dođe u rezultatski priključak, te na kraju slavio pobjedu i prvo mjesto 4. Košarkaškog Kupa kraljevskog grada.

Najefikasniji u našem timu bili su Harun Zrno sa 32, Zinedin Mulić sa 23 i Filip Jović sa 16 postignutih poena.

Za najboljeg strijelca na turniru proglašen je naš Harun Zrno.

Čestitamo igračima i trenerima na ostvarenom uspjehu!