Spars ubacio u brzinu više u trećoj četvrtini i stigao do pobjede

Spars - Igokea   87:68   (15:13; 22:24; 33:14; 17:17)

Spars: Trnka 11, Krilić 2, Vukadin 10, Fejzić, Medunjanin, Zeba, Savić, Japalak, Zrno 10, Mulić 32, Jović 20, Duran 12.

Pioniri našeg kluba upisali su pobjedu u prvoj utakmici polufinalnog turnira za prvaka BiH nad Igokeom rezultatom 87:68.

Prvo poluvrijeme obilježila je vrlo izjednačena igra. Iako je naš tim većinu prvog poluvremena bio u vodstvu, Igokea je uvijek držala rezultatski priključak i na trenutke dolazila u vodstvo. Rezultat prvog poluvremena je glasio 35:35.

Treća četvrtina donosi potpunu dominaciju našeg tima koji ovaj period dobija 33:14. Posljednji period odigrali su rutinski i došli do pobjede.

U našem timu prednjačili su Zinedin Mulić sa 32 i Filip Jović sa 20 postignutih poena.