Trener koji je prvi saradnik šefa stručnog štaba Omladinskih selekcija, Bilal Kulelija

Nastavljamo sa predstavljanjem stručnog štaba omladinskih selekcija našeg kluba. Trener koji je prvi saradnik šefa stručnog štaba omladinskih selekcija, Marka Trbića, je Bilal Kulelija. Svoje trenersko iskustvo stiče u radu sa juniorskom i kadetskom selekcijom.

 

BILAL KULELIJA

Rođen je 28.08.1984. godine u Foči.Trenersku karijeru započeo je u košarkaškom klubu Play Off u kojem je obavljao ulogu trenera u svim uzrasnim kategorijama, kao i ulogu pomoćnog trenera muške i ženske seniorske ekipe. Od 2015. godine je trener u našem klubu.

Usmjeren je na rad sa omladinskim selekcijama, kadetima i juniorima, a bio je i pomočni trener u stručnom štabu seniorskog tima. Obavljao je funkciju prvog trenera selekcije kadeta i juniora, i bio službeni predstavnik na zvaničnim utakmicama seniorskog tima. Bio je pomoćni trener kadetske reprezentacije Bosne i Hercegovine 2017. godine.

Ostvareni rezultati u OKK SPARS:

▪ 2016. kadetski i juniorski prvaci BiH (pomoćni trener)

▪ Pobjednici Šestoaprilskog turnira u Sarajevu 2016. u kategoriji kadeta.

▪ Drugo mjesto na Juniorskom kvalifikacionom turniru Eurolige u Beogradu 2016.

▪ 2017. kadetski prvaci BiH

▪ 2017. juniori treći u BiH

▪ Na juniorskom kvalifikacionom turniru u Beogradu, četvrto mjesto, 2017.

▪ Pobjednici Šestoaprilskog turnira u Sarajevu 2017. u kategoriji kadeta.

▪ Srbija, juniorski turnir U17 Valjevo 2017, peto mjesto.

▪ 2018. kadetski prvaci BiH

▪ 2019. kadetski viceprvaci BiH

▪ Prvaci Kantona Sarajevo u kadetskom i juniorskom uzrastu u sezonama: 2015./16., 2016./17, 2017./18, 2018./19.

U periodu jun i august obavljao je poslove direktora takmičenja BH Telecom sportske igre mladih i učestvovao u planiranju, organizaciji, kontroliranju i sprovođenju takmičenja.

Vjerujemo da će trener Bilal svoju trenersku zrelost steći u našem klubu i da će na najbolji način iskoristiti privilegiju rada sa trenerom Markom Trbićem kako bi izgradio uspješnu trenersku karijeru.

Offers and bonuses by SkyBet at BettingY com

Facebook Fan page