Goran Šehovac, trener pionirske selekcije: Biti dio Sparsa je zadvoljstvo

 Predstavljamo trenera naše pionirske selekcije

 Goran Šehovac

Nakon predstavljanja šefa stručnog štaba omladinskih selekcija Marka Trbića i njegovog pomoćnika Bilala Kulelije, danas naš klub predstavlja Gorana Šehovca, trenera pionirske selekcije koji je svoju trenersku karijeru započeo 2001. godine.

Goran Šehovac

Rođen je 13.01.1978. godine u Sarajevu. Nakon što je doživio tešku povredu koljena (nastupao je za sve Omladinske selekcije KK Igman) odlučio je da se pusti u trenerske „vode“. Kao što smo rekli, svoju trenersku karijeru započeo je 2001. godine u KK Slavija. U klubu je vodio školu košarke i omladinske slekcije, da bi kasnije postao pomoćni trener i trener prvog tima KK Slavija. Od 2008. Do 2010. Godine bio je pomoćni trener KK Bosna koja je u to vrijeme igrala prvu regionalnu ligu (ABA 1) i Prvenstvo Bosne i Hercegovine, a u decembru 2009 godine postao je i prvi trener KK Bosne. Nakon toga vraća se u svoj matični klub, gdje stiže novi trenerski angažman u KK Građanski iz Bijeljine koji je u sezoni 2016/17 bio u prvoj ligi Bosne i Hercegovine. Zatim, ponovo je vodio seniore i omladinske selekcije Slavije, prvi terner seniorskog tima Vogošće 2018/19, i augustu 2019 pridružio se najuspješnijem kolektivu u Bosni i Hercegovini. Trenutno je trener pionirske selekcije koja ima vrhunske rezultate u Ligi Kantona Sarajevo.

Ostvareni rezultati:

Nacionalni tim Bosne i Hercegovine:

- Pomoćni trener U – 16 Nacionalni tim Bosne i Hercegovine – muškarci, Evropsko Prvenstvo 2007. Divizija - B (Skoplje – Makedonija).

- Selektor U – 16 Nacionalni tim Bosne i Hercegovine – muškarci, Evropsko Prvenstvo 2008. Divizija – B (Sarajevo - Bosna i Hercegovina). 

- Selektor U – 16 Nacionalni tim Bosne i Hercegovine – muškarci, Evropsko Prvenstvo 2009. Divizija – B (Madeira – Portugal)

- Selektor U – 18 Nacionalni tim Bosne i Hercegovine – muškarci, Evropsko Prvenstvo 2010. Divizija - B (Tel Aviv – Izrael).

Ostvareni rezultati:

- Prvak Omladinske Lige RS – omladinci, 2003/04. (KK "Slavija" – I. Sarajevo).

- Finale 1. Liga RS – seniorski tim , 2004/05. (KK "Slavija" – I. Sarajevo).

- Prvak 1. Lige RS – seniorski tim, 2005/06. (KK "Slavija" – I. Sarajevo).

- Finale KUP-a Bosne i Hercegovine – seniorski tim, 2006/07. (KK "Slavija" – I. Sarajevo).

- Osvajač KUP-a RS – seniorski tim, 2007/08. (KK "Slavija" – I. Sarajevo).

- Osvajač KUP-a Bosne I Hercegovine 2008/09. (KK "Bosna" – Sarajevo).

- Finale Premijer Lige BiH 2008/09. (KK "Bosna" – Sarajevo).

- 3. Mjesto Omladinska Liga RS U- 18 juniori, 2017/18. (OKK "Slavija 1996" – I. Sarajevo).

- Prvaci Lige Kantona Sarajevo, Prvaci BiH (pioniri OKK Spars 2019/20)


Vjerujemo da će trener Goran svoje bogato iskustvo u košarci iskoristiti na najbolji mogući način i zajedno sa našim klubom ispisati historiju košarke u Bosni i Hercegovini.

Offers and bonuses by SkyBet at BettingY com

Facebook Fan page