Poraz Sparsa u posljednjem kolu Lige 6

KK KAKANJ - OKK SPARS ZIRAAT BANK    69:60 (20:14; 13:12; 21:11; 15:23)

OKK SPARS ZIRAAT BANK: Zahiragić 13, Jovanović, Kočić 2, Babović 6, Manjgafić 4, Reljić, Kovačević 9, Stepanović 9, Bašić, Durmo 2, Đorđević 6, Đuković 9.

U okviru posljednjeg kola Lige 6 za prvaka Bosne i Herecegovine, košarkaši Sparsa pretrpjeli su poraz u Kaknju. Domaćin je bio bolji rezultatom 69:60.

Nakon prvih nekoliko minuta susreta koje su prošle u izjednačenoj igri, prvi period dobili su domaći košarkaši rezultatom 20:14. U nastavku susreta naš tim nije mogao rezultatski ugroziti domaćina koji je na poluvrijeme otišao sa +7 (33:26).

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaćini koji su serijom poena došli do dvocifrene prednosti, a u posljednji period ušlo se sa rezultatom 54:37. Košarkaši Sparsa su u posljednjem periodu uspjeli smanjiti prednost domaćina na +9, što je ujedno i konačan ishod utakmice.

Najefikasniji igrač u redoivma našeg tima bio je Adi Zahiragić sa 13 ubačenih poena.