Spars bolji od Bošnjaka u prijateljskom susretu

OKK SPARS ZIRAAT BANK - KK BOŠNJAK 71:66 (19:14, 25:9, 15:22, 12:21)

OKK SPARS ZIRAAT BANK: Stepanović 2, Kočić 8, Spasov, Manjgafić 2, Reljić 10, Đokić 8, Pirić, Bajramović 10, Bašić 4, Durmo 12, Josipović 15.

KK BOŠNJAK: Brajković 10, Damjanović 2, Petković, Dovadžija 15, Marković 9, Lulić 9, Mujić 13, Tunović 6, Rešidović, Dragolj 2.

Gosti su vodili većim dijelom prve četvrtine, bilo je 9:12, ali je naš tim vezanim poenima Reljića, Đokića i Josipovića došao u vodstvo 17:12, a na pauzu se otišlo pri rezultatu 19:14 u korist našeg tima.

Bošnjak je u uvodnim minutama druge četvrtine napravio seriju 4:0, ali naša ekipa je uspjela do kraja da iskontrolise igru i u 16. minuti zakucavanjem Durme dođu do dvocifrene prednosti, bilo je 32:21 što smo do kraja uvećali, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 44:23.

Gosti su bili bolji protivnik u trećoj dionici, te su smanjili prednost Sparsa koja je na ulasku u posljednjih deset minuta iznosila 14 poena prednosti, bilo je 59:45. Bošnjak se vratio na minus deset u 31. minuti, bilo je 59:49, ali Kočić trojkom vraća domaće na plus 13, 62:49.

U posljednjoj dionici gosti su smanjili prednost našeg tima na dva poena. Do kraja susreta naš tim nije dozvolio izjednačenje rezultata, te je sačuvao prednost i slavio pobjedu.

Najefikasniji u našem timu bili su Josipović sa 15 poena, dok je Durmo dodao 12. Još su dvocifreni bili Bajramović i Reljić (10 poena).

Na drugoj strani Dovadžija je ubacio 15, dok je Mujić dodao 13, a Brajković 10.