Spars slavio pobjedu u Mejdanu

Sloboda - Spars Ziraat Bank  84:87 (17:23, 17:27, 30:16, 20:21)

Spars Ziraat Bank: Rogić 2, Manjgafić 10, Durmo 7, Bašić 2, Đokić 20, Stepanović, Biberović 3, Grubelič 13, Kovačević 14, Pošćić 5, Kamenjaš, Josipović 11

Košarkaši Sparsa večeras su u gostima savladali tuzlansku Slobodu sa 87:84 u susretu 18. kola Prvenstva BiH. Sloboda i Sparsi večeras su odigrali odličan susret u Mejdanu, a na kraju su slavili naši košarkaši, koji su odlično igrali u prvom dijelu, a nakon dvije četvrtine imali smo prednost 50:34. U trećoj dionici Sloboda je zaigrala odlično i na krilima navijača uspjela je da dođe do izjednačenja. U posljednjih deset minuta ekipe su se smjenjivale u vodstvu. Ipak, u posljednjim minutama naš tim je odigrao smirenije i efikasniije, te slavio pobjedu.

Najefikasniji u našoj ekipi večeras bio je Dejan Đokić koji je ubacio 21 poen, dok je Maksim Kovačević dodao 14 poena. U ekipi Slobode istakao se Almir Hasandić sa 20 poena.