Ubjedljiva pobjeda Sparsa protiv Zrinjskog

Spars Ziraat Bank - Zrinjski  95:77  (31:17; 17:16; 24:20; 23:24)

Spars Ziraat Bank: Rogić 10, Manjgafić 18, Đokić 17, Bašić, Durmo 6, Stepanović 2, Grubelič 2, Kovačević 11, Poščić 8, Đukanović 13, Kamenjaš, Josipović 8.

Naš tim je u 21. kolu Lige 11 savladao Zrinjski rezultatom 95:77.

Odlično otvaranje susreta donijelo je našem timu veliku prednost koju su jako dobrom igrom čuvali i na kraju su stigli do trijumfa.

Naš tim je od prve minute imao veću incijativu za pobjedu. Zrinjski nije imao odgovor na agresivnu igru naših košarkaša i nakon prve četvrtine imali smo prednost od 14 poena prednosti, 31:17. Nismo dopuštali da se gosti rezultatski približe u drugoj četvrtini. U jednom trenutku imali smo i +20, ali se na odmor otišlo sa 15 razlike 48:33.

Povratka gostiju u ovaj susret nije bilo. Igrali smo zaista odlično, nismo dopuštali protivniku apsolutno ništa ni u nastavku susreta. Bez većih problema održavali smo prednost i na kraju smo slavili trijumf.

Nejefikasniji u našem timu bio je Fahrudin Manjgafić sa 18 poena, Dejan Đokić je dodao 17, dok je kod gostiju Sven Smajlagić ubacio 22 poena.