Pobjeda Sparsa u Hadžićima

Bošnjak - Spars Ziraat Bank 85:114 (22:31; 15:28; 24:27; 24:28)

Spars Ziraat Bank: Poščić 17, Rogić 12, Biberović 2, Grubelič 5, Đukanović 23, Manjgafić 5, Đokić 10, Kovačević 15, Kamenjaš, Bašić 4, Durmo 12, Josipović 9.

U okviru 22. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine naš tim ostvario je gostujuću pobjedu u Hadžićima protiv Bošnjaka rezultatom 85:114

Početak susreta otvaramo vrlo efikasno u napadu, tako da već nakon uvodnih minuta imamo dvocifrenu prednost od 10 poena (09:19). Do kraja prve dionice zadržali smo stečenu prednost (22:31). Efikasno u napadu nastavljamo i u drugoj dionici. Uspješno realiziranim kontranapadima i pogođenim šutevima na odmor odlazimo sa 22 poena prednosti (37:59).

Serijom od 9:0 otvaramo treću dionicu. Domaći nisu imali riješenje za naše košarkaše ni u ovoj dionici, te se u posljednjih 10 minuta ulazi pri rezultatu 61:86 u korist našeg tima. U nastavku susreta, nismo dopuštali domaćim košarkašima da ugroze stečenu prednost. Rutinski smo priveli utakmicu kraju i slavili ubjedljiv trijumf.

Najefikasniji u našem timu bili su Milutin Đukanović sa 23, Matija Poščić sa 17 i Maksim Kovačević sa 15 postignutih poena.