Royal Bosna bolja od Sparsa u 6. kolu Lige za prvaka

Royal Bosna - Spars Ziraat Bank  82:69  (25:15; 09:14; 29:19; 19:21)

Spars Ziraat Bank: Rogić 17, Manjgafić 13, Kovačević 15, Đokić 9, Kamenjaš, Stepanović 2, Grubelič, Bašić, Poščić 2, Durmo 4, Josipović 5, Đukanović 2.

U sarajevskom derbiju košarkaši Royal Bosne večeras su savladali naš tim sa 82:69 u okviru šestog kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine. Domaći košarkaši bolje su otvorili utakmicu u Skenderiji i nakon prvih deset minuta imali su deset poena prednosti (25:15). U nastavku meča bolje su zaigrali naši košarkaši koji su uspjeli da smanje prednost, a na pauzu se otišlo kod rezultata 34:29 za domaći tim.

Treću dionicu ponovo su bolje otvorili domaći, a naš tim u posljednjih deset minuta ušao je sa 15 poena zaostatka. Serijom od 8:0 smanjili smo prednost domaćina i djelimično se vratili u utakmicu. Blagim padom koncentracije u odbrani i napadu vratili smo domaćine na dvocifrenu prednost i pretrpjeli poraz u 6. kolu Lige 6.

Najefikasniji u našim redovima bili su Roko Rogić sa 17, Maksim Kovačević sa 15 i Fahrudin Manjgafić sa 13 postignutih poena.