Spars upisao pobjedu u 7. kolu Lige 6

Spars Ziraat Bank - Kakanj 75:64 (17:14; 17:14; 21:22; 20:14)

Spars Ziraat Bank: Rogić 17, Manjgafić 11, Bašić 4, Đokić 8, Durmo 9, Stepanović 2, Biberović, Grubelič, Kovačević 11, Đukanović 4, Poščić 5, Josipović 4.

U okviru 7. kola Lige za prvaka večeras je na Grbavici naš tim slavio pobjedu protiv Kakanja rezultatom 75:64 (17:14, 17:14, 21:22, 20:14). Naši košarkaši su bolje otvorili susret, te prvu četvrtinu slavili 17:14. Isti rezultat viđen je i u drugom periodu, pa se pauzu otišlo pri rezultatu 34:28. Naš tim je bio svjestan da to nije prednost koja daje mirnoću, a ni gosti se nisu predavali. Treći period pripada Kaknju 22:21, pa se u posljednji period ušlo sa plus pet za naš tim. Tri minute do kraja bilo je 69:58 i bilo je jasno da će naš tim slaviti pobjedu.

Kod našeg tima istakli su se Roko Rogić sa 17 poena, te Maksim Kovačević i Fahrudin Manjgafić sa po 11. U redovima Kaknja 22 poena ubacio je Gaćeša, a Dedić je dodao 11.