Zrinjski bolji od Sparsa, serija se vrača u Mostar

Spars Ziraat Bank - Zrinjski  56:64  (11:18; 16:16; 21:16; 08:14)

Spars Ziraat Bank: Rogić 6, Manjgafić 4, Đukanović 5, Đokić 8, Kamenjaš, Stepanović, Grubelič 2, Kovačević 12, Poščić, Bašić, Durmo 7, Josipović 12.

Naši košarkaši pretrpjeli su poraz večeras na domaćem terenu od košarkaša Zrinjskog rezultatom 56:64.

Početak susreta otvaramo serijom od 4:0, ali gosti iz Mostara brzo se vračaju u utakmicu i nakon deset minuta igre imali su prednost od sedam poena (11:18). Drugi period igre okonačan je rezultatom 16:16, te smo na poluvrijeme otišli sa 7 poena zaostatka.  Mostarski tim je odlično ušao u drugo poluvrijeme. Otišli su brzo na maksimalnih plus 13, ali naši košarkašii zaigrali su mnogo bolje u ostatku trećeg perioda, pojačali su odbranu i na kraju ovog dijela igre došli do samo minus dva, 48:50. Trojkom Roka Rogića na otvaranju posljednje dionce dolazimo do vodstva (51:50), a na sredini igre u ovom periodu još jednom trojkom, ovog puta Đokića odlazimo na 56:53. Ušlo se međutim u neizvjesnu završnicu, tamo su se bolje snašli gosti iz Mostara i na kraju su uspjeli da dođu do pobjede i izjednačenja rezultata u seriji na 1:1. Tako će putnika u finale odlučiti treći meč koji će se igrati u Mostaru.

Najefikasniji u našem timu bili su Igor Josipović i Maksim Kovačević sa po 12 postignutih poena.