Spars pretrpio poraz u majstorici

Zrinjski - Spars Ziraat Bank  88:72 (19:19; 24:26; 14:15; 31:12)

Spars Ziraat Bank: Rogić 17, Manjgafić 5, Kovačević 4, Đokić 4, Josipović 9, Stepanović 2, Biberović, Grubelić, Đukanović 5, Poščić 6, Kamenjaš, Durmo 20.

Večeras je u Mostaru odigrana majstorica polufinalne serije Sparsa i Zrinjskog. Nakon sjajne utakmice bolji su na kraju bili domaći koji su na kraju stigli i do pobjede od 88:72 i plasmana u finalnu seriju play-offa za prvaka BiH.

Susret u prepunoj dvorani u Mostaru je bio izuzetno zanimljiv i neizvjestan od samog starta. Prva dionica je ponudila bespoštedno nadmetanje, a na kraju je završena neriješenim rezultatom, 19:19. Naši košarkaši imali su vodstvo tokom druge četvrtine. Slična situacija se gledala i u trećoj četvrtini. Ipak, Zrinjski je stalno bio veoma blizu. Dvije minute prije kraja treće dionice domaći poravnavaju na 54:54, ali ne uspijevaju preuzeti vodstvo, jer Durmo postiže poene pod faulom, pa naš tim ponovo ima +3. Domaći košarkaši su ponovo uspjeli izjednačiti pola minute do kraja treće četvrtine (57:57). Ipak, Durmo pogađa trojku sa zvukom sirene, pa u zadnju četvrtinu ulazimo s prednošću 60:57. Zrinjski nakon dvije minute velike borbe poravnava na 60:60, a onda Sokolović pogađa za prednost domaćih. Ujedno je +3 bila do tada i najveća prednost Zrinjskog na susretu. Povisio je potom Ramljak na +5, ali naši košarkaši ubrzo smanjuju na 65:63. Na nešto više od četiri minute do kraja Zrinjski je stigao do prednosti od +8. Naš tim nije imao odgovor na seriju poena domaćih koji su držali prednost do samog kraja i slavili pobjedu, te sa 2-1 u seriji izborili finale prvenstva BiH.

U našem timu istakli su se Ibrahim Durmo koji je ubacio 20 poena, dok je 17 poena dodao Roko Rogić.