Spars pretrpio poraz u egal završnici

Royal Bosna - Spars Ziraat Bank  71:67 (15:18, 13:09, 20:19, 23:21)

Spars Ziraat Bank: Poščić 5, Rogić 7, Stepanović, Biberović, Grubelič 3, Manjgafić 6, Đokić 4, Kovačević 29, Kamenjaš 7, Bašić, Durmo 6.

Košarkaši Sparsa pretrpjeli su poraz u egal završnici od košarkaša Royal Bosne rezultatom 67:71.

Royal Bosna je bolje ušla u meč. Poveli su sa 9:0, a naši košarkaši prve poene u ovom meču ubacuju nakon četiri minute igre, ali u ostatku prve četvrtine su bolji rival od Royal Bosne i nakon deset minuta imaju tri poena prednosti, 15:18. Neizvjesna i uzbudljiva utakmica igrala se i u drugoj dionici. Nijedan tim nije uspijevao napraviti značajniju prednost, igralo se dosta čvrsto i na mali broj poena, a na odmor je Royal Bosna otišla vodstvom od jednog poena razlike, 29:28. Velika borba viđena je i u drugom poluvremenu. Igralo se koš za koš, ali domaći igrači u jednom trenutku uspijevaju otići na šest poena prednosti (48:42), ali naši košarkaši razliku vrlo brzo smanjuju i u posljednjih deset minuta ulaze sa 2 poena zaostatka. Igrala su oba tima pod velikim pritiskom. To je bilo vidljivo i nijedan tim nije uspijevao da prelomi meč i da uđe lagano u završnicu. Na dvije minute do kraja bilo je 60:60, a odbrane su radile sjajan posao. Kovačević na minut i po do kraja pogađa trojku za 60:63, ali tek su prava uzbuđenje uslijedila. O'Brien sa šest vezanih poena dovodi Royal Bosnu do vodstva 66:65 na 35 sekundi do kraja, ali danas fantastični Maksim Kovačević vrlo brzo donosi Sparsima prednost od 65:67. O'Brien potom pogađa novu trojku za 69:67, a Sparsi prave korake. O'Brien je sa bacanja završio posao za 71:67.

U našem timu istakao se Maksim Kovačević sa 29 poena.

Royal Bosna je ovom pobjedom izborila učešće u ABA 2 ligi iduće sezone.