Naš tim upisao pobjedu na gostovanju u Cetinju

Lovčen - Spars  68:74  (15:18; 18:23; 19:17; 16:16)

Lovčen: Pilčević 9, Popović 20, Vrbica 1, Parača, Lopčić, Lelić, Božović, Popović 13, Đukanović 12, Ivelja, Todorović 5, Đoković.

Spars: Durmo 9, Zahiragić, Vrabac 8, Jovanović 7, Grubelić, Manjgafić 3, Kamenjaš 2, Protić 28, Albijanić 14, Bašić 1, Glogovac 2.

Košarkaši Sparsa ostvarili su pobjedu u trećem kolu ABA 2 lige.

Naš tim upisao je novu gostujuću pobjedu. Ovog puta slavili su u Cetinju protiv Lovčena (74:68). U prvom periodu ovog susreta većinom je bilo izjednačeno, a naš tim je ipak otišao sa prednošću na odmor (18:15). U drugom periodu naši košarkaši su već počeli da prave nešto osjetniju prednost, pa su na poluvrijeme otišli sa rezultatom 41:33. U nastavku susreta naš tim nije imao većih problema da zadrži prednost i većinom je rezultat išao od 6 do 12 poena prednosti. Na kraju je bilo 74:68.

Kod našeg tima fantastičan je bio Nemanja Protić sa čak 28 ubačenih poena, četiri skoka i tri asistencije, dok je Draško Albijanić dodao 14. U protivničkim redovima Aleksa Popović je ubacio 20 poena, a Miloš Popović je dodao 13.

Naš tim sada ima omjer 2:1, dok je Lovćen ostao na jednoj pobjedi poslije tri kola. U narednom kolu našu ekipu očekuje derbi protiv Zrinjskog iz Mostara.

Slike: Nemanja Todorović