Dynamic prekinuo sjajan niz naših košarkaša

Dynamic - Spars  79:74  (21:20; 19:14; 16:16; 12:18; 11:06)

Dynamic: Beslać 13, Janković, Vulkić 8, Kutlešić 21, Vasiljević, Đerić 3, Glišić 6, Rakičević 7, Čakarević 7, Ostojić 5, Stevanović 9, Savković.

Spars: Durmo 4, Zahiragić, Vrabac 6, Jovanović 5, Grubelić 3, Manjgafić 10, Kamenjaš, Protić 24, Albijanić 16, Bašić, Mazalin, Glogovac 6

Košarkaši našeg kluba poraženi su na gostovanju od beogradskog Dynamica u okviru 7. kola ABA 2 lige. Domaći tim je slavio rezultatom 79:74, poslije produžetka.

Nakon odličnog otvorenja sezone, u kojem se naš tim nametnuo kao jedan od najboljih timova ABA 2 lige, večeras su nakon produžetka pretrpjeli poraz od ekipe Dynamica u Beogradu.

U vrlo izjednačenoj utakmici, košarkaši Sparsa imali su šansu da u finišu dođe do pobjede, ali su greškama u odbrani vratili domaće u utakmicu. Prvu četvrtinu domaći tim je dobio rezultatom 21:20. Spars početkom druge dionice preuzima prednost. Ipak, Beograđani uzvraćaju sjajnom serijom, pa na poluvremenu imaju solidnih +6 (40:36). Naš tim je krenuo znatno drugačije u drugi dio susreta. Odbrana je bila dobra, ali ipak nisu uspjeli u istom ritmu odigrati cijelu treću četvrtinu, pa je razlika ostala nepromijenjena pred posljednji dio susreta. Domaći su vodili rezultatom 56:50. Naš tim je tada uspio da prelomi otpor domaćeg tima i čak povede sa tri poena razlike deset sekundi prije kraja utakmice. Rezultat je bio 68:65, no Beslać pogađa trojku za produžetke domaćeg tima. Dynamic bolje ulazi u produžetak, Stevanović i Vuklić pogađaju važne trojke i domaći na kraju slave pobjedu rezultatom 79:74.

Najbolji u redovima Dynamica bio je Dušan Kutlešić sa 21 poenom i po 4 skoka i asistencije. Kodnašeg tima najviše je pokazao Nemanja Protić, koji je zabilježio 24 poena, 6 skokova i 8 asistencija.

Slike: Dynamic VIP