Spars upotpunosti nadigrao Royal Bosnu

Spars - Royal Bosna  100:68 (28:15; 29:23; 25:15; 18:15)

Spars: Durmo 18, Zahiragić 3, Vrabac 21, Ilić, Manjgafić 9, Kamenjaš 15, Albijanić, Bašić 2, Mazalin 10, Huseinspahić, Glogovac 20, Karić 2.

Royal Bosna: Bektić, Došen 26, Barukčija 10, Nikšić, Ovčina 5, Kosovac 3, Pilavdžić 19, Murtić, Guity 5, Berberović.

Košarkaši Sparsa večeras u SD "Novo Sarajevo" na Grbavici u utakmici 11. kola Prvenstva BiH upotpunosti nadigrali košarkaše Royal Bosne rezultatom 100:68.

Od prve do posljednje minute naši košarkaši su imali prednost. Vidljiva je bila razlika u kvaliteti na parketu, pa je naš tim lagano koristio sve prednosti protiv mladih košarkaša Royal Bosne.

Već nakon prve dionice bilo je plus 13 (28:15). Royal Bosna nije imala pravi odgovor na igru našeg tima, koji je na poluvrijeme otišao sa 19 poena prednosti, 57:38.

Sve dileme oko pobjednika naš tim riješava u trećem periodu. Imali su naši košarkaši i 30 poena prednosti, a na ulasku u posljednju četvrtinu bilo je plus 29, 82:53.

Spars u posljednjoj dionici je lagano završio posao i na kraju je slavio uvjerljiv trijumf od 32 poena razlike.

Adin Vrabac je sa 21 poenom vodio naš tim do pobjede, Stefan Glogovac je dodao 20 poena i 10 skokova, a Ibrahim Durmo 18 koševa i osam skokova.

Sa druge strane kod gostiju je Arian Došen ubacio 26 poena, dok je Mirsad Pilavdžić dodao 19.