Spars ubjedljiv u Tuzli

Gradina - Spars  51:76  (15:28; 11:13; 07:25; 18:10)

Gradina: Pejović 6, Otović 7, Golijanin 6, Bjelić 12, Tanasilović 8, Begović, Tuljković 4, Hadžimuratović, Hrnčić 5, Maksimović, Shafack JR, Prskalo 3.

Spars: Vrabac 7, Kamenjaš 12, Protić 12, Mazalin 7, Durmo 18, Zahiragić 1, Grubelić 6, Manjgafić 4, Hasandić, Bašić, Glogovac 3, Bajramović 6.

U okviru 12. kola Prvenstva Bosna i Hercegovine naš tim ostvario je gostujuću pobjedu nad Gradinom iz Srebrenika rezultatom 51:76.

Od samog početka naši košarkaši uspostavili su svoj ritam igre i prvi period dobili 28:15. Do poluvremena podigli su svoju prednost na +15 i na odmor otišli pri rezultatu 41:26. Naši košarkaši potpuno su nadigrali domaćine u trećoj dionici koju su dobili rezultatom 25:7. Nešto opuštenija igra naših momaka u posljednjoj četvrtini uzrokovala je da tim iz Srebrenika ublaži svoj poraz.

Do pobjede našeg tima vodio je Ibrahim Durmo sa 18 poena. Pratili su ga Kenan Kamenjaš i Nemanja Protić sa po 12 postignutih poena.

U domaćem timu najefikasniji je bio Dejan Bjelić sa 12 ubačenih poena.