Spars odnio bodove iz Mostara

Zrinjski - Spars  68:83  (16:22; 19:21; 17:19; 16:21)

Zrinjski: Šutalo 2 , Lužaić 3, Petrić, Pajić, Sokolović 13, Golemac, Zlomislić, Šamadan 2, Miličević 12, Ljujić 13, Milinović, Ramljak 21

Spars: Durmo 2, Zahiragić, Vrabac 16, Grubelič 9, Manjgafić, Hasandić 14, Kamenjaš, Protić 9, Albijanić 12h, Mazalin, Glogovac 3, Bajramović 18

Naši košarkaši upisali su večeras pobjedu u 15. kolu ABA 2 lige, a bolji su bili od Zrinjskog rezultatom 83:68.

Od samog početka naši košarkaši nametnuli su svoj ritam koji domaćini uglavnom nisu mogli pratiti. Previše izgubljenih lopti te obrambenih propusta presudilo je mostarskom timu dok je naš tim u Sarajevo odnio vrijedne bodove koji su jako važni u borbi za Final Four ovog takmičenja.

Dobro su naši igrači otvorili susret, ali su domaći košarkaši uspjeli da serijom koševa okrenu rezultat u svoju korist sredinom prvog perioda. Ipak, naši košarkaši su zaigrali vrlo dobro i uspjeli da ovaj period riješe u svoju korist rezultatom 22:16.  Nastavili su naši košarkaši sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini, a sredinom tog perioda dolaze prvi put do 13 poena prednosti (35:22). Vlašićev tim uspio je smanjiti na prihvatljivih osam poena na poluvremenu kada je rezultat glasio 43:35 u korist Sparsa.

Treću četvrtinu domaći otvaraju vrlo dobro i uspijevaju da dođu na dva poena zaostatka (43:41), ali su gosti ponovo došli do svoje igre i uspjeli da u posljednji period uđu sa deset poena prednosti, 62:52. Zadnji period nije donio nikakvu neizvjesnost, pa je pobjeda pripala našem timu rezultatom 83:68.

Kenan Bajramović sa 18 poena bio je najbolji kod našeg tima, dok su ga sjajno pratili Vrabac sa 16, Hasandić 14 i Albijanić sa 12 poena.

Kod Zrinjskog najraspoloženiji za igru bio je Marko Ramljak sa 21 košem, dok su Ljujić i Sokolović dodali po 13, a Miličević 12 koševa.

Fotografije: Ivica Mucic/Zrinjski