Sjajni Bajramović odveo Spars do pobjede

Spars - Sloboda 68:62 (22:18; 12:15; 18:15; 16:14)

Spars: Hasandić 2, Vrabac 19, Zahiragić 3, Bajramović 21, Kamenjaš 5, Albijanić 4, Durmo, Manjgafić, Grubelić 8, Glogovac 6, Protić, Jovanović.

Sloboda: Naletilić 13, Latifagić, Čerkezović 7, Jovanović 8, Božović 23, Šibalić 7, Jakupović 2, Omerović, Subašić, Dedajić 2, Islamović.

U utakmici 17. kola Prvenstva BiH naš tim ugostio je Slobodu i ostvario pobjedu rezultatom 68:62.

Izjednačen susret riješen je u posljednjoj četvrtini, kada je na terenu donesena odluka o pobjedniku ovog susreta.

Prvi period pripao je našem timu koji je nakon prvih deset minuta igre imao prednost od četiri poena (22:18). U drugoj četvrtini gosti iz Tuzle su bili za nijansu bolji i uspjeli da ovaj period igre riješe u svoju korist (15:12), a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 34:33 u korist našeg tima.

Treća četvrtina pripala je našim košarkašima rezultatom 18:15 i u posljednjih deset minuta ulaze sa +4 (52:48). Uspio je naš tim da dođe i do +6, ali uporni gostujući tim na dvije minute do kraja susreta stiže na zaostatak od dva poena. Pobjedu našem timu u završnici susreta donio je Kenan Bajramović koji je svojim poenima prelomio utakmicu.

Najefikasniji u našem timu bio je upravo Kenan Bajramović sa 21 ubačenim poenom, a pratio ga je Adin Vrabac sa 19 postignutih poena. Kod gostiju istakao se Milivoje Božović sa 23 poena.