Trijumf Sparsa u Sloveniji

Rogaška - Spars  70:81  (24:25; 13:17; 16:19; 17:20)

Rogaška: Kosić 3, Davis 11, Božak, Mijović 6, Čevizović, Šantelj 4, Bilić 9, Pajić 10, Sarajlija 4, Knežević 9, Vašl 14.

Spars: Durmo 4, Zahiragić 8, Vrabac 17, Jovanović, Grubelič 6, Manjgafić, Hasandić 4, Kamenjaš 1, Protić 3, Albijanić 22, Glogovac 6, Bajramović 10.

Košarkaši Sparsa slavili su pobjedu u 19. kolu ABA 2 lige protiv Rogaške rezultatom 81:70.

Prvu četvrtinu susreta obilježila je dosta izjednačena igra. Naši košarkaši nisu mogli da naprave neku znatniju prednost. Poenima Glogovca naš tim dolazi do minimalne prednosti na ulasku u drugih deset minuta (24:25). Strpljiva igra našeg tima u nastavku susreta donijela je 7 poena prednosti, ali domaćini se brzo vračaju u susret i na pet minuta do poluvremena na semaforu je stajalo 32:32. Naš tim nije posustajao, strpljivo je igrao u napadu i na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 37:42.

Sigurnih trinaest poena prednosti naš tim napravio je u finišu treće dionice, da bi Rogaška posljednjih 20 sekundi ove dionice napravila seriju 5:0 i smanjila zaostatak na 8 poena. Naši košarkaški u posljednjem kvartalu održavali su stečenu prednost i na kraju slavili pobjedu.

Do trijumfa našeg tima vodili su Draško Albijanić sa 22 i Adin Vrabac sa 17 postignutih poena. Dvocifren je bio i Kenan Bajramović koji je ubacio 10 poena.

Kod domaćina istakli su se Miha Vašl i Rašun Davis sa 14 odnosno 11 poena.

Slike: Rogaška Slatina