Liga 6 za prvaka BiH - 7. kolo: Spars - Sloboda

Spars napravio veliki preokret i plasirao se na Final Four "Mirza Delibašić"

Sloboda - Spars  74:78  (22:16; 25:20; 17:06; 10:36)

Sloboda: Jovanović 16, Tondique 17, Naletilić 8, Šibalić 9, Božović 14, Jakupović, Čerkezović 3, Dedajić 4, Omerović, Latifagić 3, Islamović, Subašić.

Spars: Zahiragić, Vrabac 6, Hasandić 7, Albijanić 11, Glogovac 15, Durmo, Jovanović 9, Grubelič 10, Manjgafić 4, Kamenjaš 9, Protić 2, Bajramović 5.

Naši košarkaši učesnici su Final foura Kupa BiH „Mirza Delibašić“ nakon što su večeras u Velikom Mejdanu slavili trijumf nad velikim rivalom Slobodom. Bilo je ovo finale sistema A Kupa BiH u kome je oko tri hiljade gledalaca u tuzlanskom hramu košarke gledalo neizvjestan susret, u kome su izabranici Josipa Pandže imali vodstvo 22 poena razlike, a naš tim je uspio preokrenuti i slaviti pobjedu rezultatom 74:78 (22:16, 25:20, 17:06,10:35).

Iako je prvi period protekao u neizvjesnoj košarci, već do poluvremena Tuzlaci su kontrolisali dešavanja na parketu i na poluvrijeme otišli pri rezultatu 47:36. U trećem periodu, tri minute prije kraja, Sloboda je već vodila 62:41. Ipak, naši košarkaši su pet minuta prije kraja imali 10 poena zaostatka, zatim i pet, a drama je nastala kada su na dvije minute do kraja stigli do 72:70. Potom naš tim dolazi u vodstvo od 74:75 minutu prije kraja. Tuzlaci su imali napad za pobjedu ili produžetak, ali ga nisu iskoristili, da bi naš tim poenima sa slobodnih bacanja priveo susret kraju za konačnih 74:78.

Do pobjede našeg tima vodili su Stefan Glogovac i Draško Albijanić sa 15 odnosno 11 postignutih poena. U domaćem timu istakli su se Gregg Thondique sa 17 i Zlatko Jovanović sa 16 poena.