Liga 6 za prvaka BiH - 7. kolo: Spars - Sloboda

Dominantna pobjeda Sparsa u Mostaru

Student - Spars   52:87  (10:20; 18:21; 13:24; 11:22)

Student: Kuzman 3, Mikulić 9, Skrobo 3, Čup 5, Ross 17, Sirić 2, Manjgo, Cvitanović, Zovko 7, Radmilović 6, Biloš, Vučić.

Spars: Albijanić 8, Durmo 11, Glogovac 11, Protić 6, Jovanović 5, Hasandić, Vrabac 16, Zahiragić 9, Bajramović, Manjgafić 6, Kamenjaš 15, Grubelić.

Košarkaši Sparsa ostvarili su pobjedu u Mostaru nad Studentom rezultatom 52:87 u okviru 18. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Naši košarkaši dominirali su od prvog do posljednjeg minuta susreta. Već nakon prvog poluvremena naš tim je imao dvocifrenu prednost od 13 poena. U nastavku susreta domaći tim nije imao apsolutno nikakvo rješenje za naš tim koji je iz minuta u minut povećavao svoju prednost, a na kraju su slavili pobjedu od 35 poena razlike.

Adin Vrabac sa 16 i Kenan Kamenjaš sa 15 ubačenih poena vodili su naš tim do pobjede, dok kod domaćin najefikasniji je bio Jalen Ross sa 17 ubačenih poena.