ABA 2 Playoffs 2019

Spars osmom uzastopnom pobjedom savladao Helios i učvrstio se na drugoj poziciji

Spars - Helios Suns   79:66 (16:12; 30:17; 18:15; 15:22)

Spars: Durmo 20, Zahiragić 3, Jovanović 5, Grubelić 20, Manjgafić, Hasandić 2, Kamenjaš 7, Protić 2, Albijanić 6, Bašić, Glogovac 5, Bajramović 9.

Helios Suns: Pašajlić 17, Gajić 8, Klavžar 5, Bratec, Oman 7, Močnik, Jogan, Mahković 13, Besedič 14, Strel 2, Šalić.

Košarkaši Sparsa savladali su Helios Domžale u utakmici 21. kola Druge ABA lige na domaćem terenu rezultatom 79:66, čime su se učvrstili drugu poziciju na tabeli, a ovo im je bila osma uzastopna pobjeda u ovom takmičenju.

Prvu četvrtinu obilježio je veliki broj grešaka i s jedne i s druge strane, a u prvih 10 minuta postignuto je samo 28 poena (16:12 za Spars).

Spars je u drugoj dionici zaigrao puno bolje, što se ne može reći za goste iz Slovenije, a oni su uspjeli postići 30 poena naspram 17 koliko su postigli košarkaši Heliosa i na poluvrijeme naš tim je otišao s prednošću od 17 poena razlike.

Već tada je bilo jasno da će naši košarkaši upisati 16. pobjedu u Drugoj ABA ligi, osmu uzastopnu, a do kraja susreta naši košarkaši nisu dopustili gostima da pronađu pravi ritam i mirno su susret priveli kraju. Rezultat je na kraju glasio 79:66 za Spars.

Najefikasniji u našem timu bili su Ibrahim Durmo i Sandi Grubelić koji su postigli po 20 poena, dok je kod gostiju Miroslav Pašajlić ubacio 17 poena.