Spars bolji od Širokog na Pecari

Široki - Spars   66:75    (08:18; 18:18; 21:17; 19:22)

Široki: Zubac 17, Karačić 7, Drežnjak 12, Lončar, Filipović 7, Čolak 2, Drežnjak D. 6, Batinić 6, Planinić, Susak, Damjanović, Kraljević 12.

Spars: Hasandić 14, Bajramović 9, Durmo 7, Protić 13, Kamenjaš 2, Vrabac 6, Zahiragić 3, Albijanić 11, Manjgafić, Grubelić 8, Glogovac 2, Jovanović.

Košarkaši Sparsa ostvarili su pobjedu na gostujućem terenu, a poraz su nanijeli košarkašima Širokog rezultatom 66:75.

Serijom od 11:0 naš tim otvorio je utakmicu u sportskoj dvorani "Pecara". Prve poene domaćin postiže tek nakon 5 minuta igre. Rezultat prvog period je glasio 08:18 u korist našeg tima. U nastavku susreta vidjeli smo izjednačenu košarku. Do odlaska na odmor naš tim je sačuvao prednost stečenu u prvoj četvrtini. Nakon 20 minuta igre na semaforu je stajalo 26:36.

Treću četvrtinu domaćini otvaraju mini serijom od 4:0 i smanjuju prednost našeg tima. Vrlo brzo naši košarkaši poentiraju i dobrom odbranom stavaraju maksimalnu prednost do tada na utakmici od 15 poena (35:50). Agresivnom odbranom domaćin se vraća u utakmicu i u posljednjih deset minuta ulazi sa zaostatkom od 6 poena. Ponovo Široki mini serijom prilazi našem timu na 1 poen zaostatka, pa onda i izjednačenja (55:55). Domaćin je konstantno bio blizu našim košarkašima dok novih šest poena prednosti našem timu nisu donijeli Bajramović i Grubelić pogođenim šutevima za tri poena. Široki nije imao odgovara, dok su naši košarkaši dva puta poentirali i došli na +10. Domaćin je bio polovičan sa linije slobodnog bacanja za konačan rezultat i pobjedu našeg tima 66:75.

Najefikasniji u našem timu bili su Almir Hasandić sa 14 i Nemanja Protić sa 13 postignutih poena.