Spars uvjerljivo savladao Mladost iz Mrkonjić Grada

Spars - Mladost   94:60  (30:18; 18:11; 25:18; 21:13)

Spars: Hasandić 3, Durmo 11, Bajramović 5, Kamenjaš 19, Protić 3, Bašić 3, Zahiragić 8, Manjgafić 2, Ilić 2, Grubelić 8, Glogovac 12, Jovanović 8.

Mladost: Marković 10, Aleksić V. 4, Sudžum 9, Mitrović 8, Jovović 7, Aleksić Đ 9, Jotić 2, Milanović 2, Srdić, Gavrić 3, Stanković 6.

Košarkaši Sparsa su večeras na domaćem terenu ostvarili ubjedljivu pobjedu protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada rezultatom 94:60.

Već u prvoj četvrtini moglo se vidjeti da će ova utakmica ići u samo jednom smijeru. Naši košarkaši su dominirali, a prva četvrtina završena je vodstvom od 30:18. U drugom periodu igre, naš tim je jako dobro igrao odbranu, te su gostima dopustili samo 11 koševa, ali u napadu su bili malo manje efikasni. Na odmor su otišli pri vodstvu 48:29. Dosta bolja igra viđena je u trećoj četvrtini, u kojoj su ponovo izdominirali naši igrači. Ovaj put su odigrali sjajno u napadu te su zasluženo na kraju treće četvrtine imali vodstvo od 73:47. U posljednjoj četvrtini nastavila se sjajna igra Sparsa, ali su i gosti odigrali solidno, te je na kraju utakmica završena ubjedljivom pobjedom Sparsa od 94:60.

Najefikasniji u našem timu bio je  Kenan Kamenjaš sa 19 ubačenih poena. Istakli su se još Stefan Glogovac sa 12 i Ibrahim Durmo sa 11 postignutih poena.

U gostujućoj ekipi dvocifren je bio samo Miloš Marković sa 10 poena.