Spars pobjedom okončao regularni dio Prvenstva BiH

Royal Bosna - Spars   52:131 (10:36; 19:32; 12:26; 11:37)

Royal Bosna: Ovčina, Durak 15, Pilavdžić 14, Aladin 3, Barukčija 18, Nikšić, Kosovac 2, Murtić, Došen, Berberović.

Spars: Hasandić 2, Vrabac 10, Albijanić, Bajramović 12, Protić 15, Zahiragić 9, Durmo 19, Manjgafić 11, Kamenjaš 19, Grubelić 8, Glogovac 10, Jovanović 16.

Košarkaši Sparsa upisali su večeras ubjedljivu pobjedu u sarajevskom derbiju rezultatom 131:52 u susretu 22. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Naši košarkaši, od prve minute, su zaigrali veoma efikasno u napadu, a nakon prvih 10 minuta rezultat na semaforu glasio je 36:10. Do poluvremena je Spars nastavio s dobrom igrom, a na pauzu su otišli s prednošću od 39 razlike (68:29).

Već tada je bilo jasno da će Spars upisati pobjedu, a u drugom poluvremenu nastavio je s puno boljom igrom i do kraja susreta uspjeli su postići 131 poen, naspram 52 koliko je postigla Royal Bosna.

Najefikasniji u našem timu bili su Ibrahim Durmo i Kenan Kamenjaš koji su postigli po 19 poena.