Spars pretrpio poraz u posljednjoj sekundi susreta

Spars - MZT   70:71  (19:09; 23:18; 14:26; 14:18)

Spars: Durmo 9, Zahiragić 3, Vrabac, Jovanović 6, Grubelič 2, Manjgafić, Hasandić 6, Kamenjaš 15, Protić 9, Albijanić 7, Glogovac 3, Bajramović 10.

MZT: Mitev, Woodard 7, Sokolov, Magdevski 5, Simonovski 13, Bojić 8, Mladenovski, Stojanovski, Medford 13, Ivanov 13, Samardžinski 12.

Košarkaši Sparsa su večeras na svom parketu ugostili ekipu MZT Skoplja u prvoj utakmici polufinalne serije play-offa ABA 2 lige. Na Grbavici je viđena zanimljiva utakmica, a na kraju su gosti slavili sa 71:70, nakon "šok" završnice.

Naš tim je odlično otvorio susret, a prvu dionicu su završili sa 10 poena prednosti (19:09).

Gosti iz Skoplja su se polovinom druge četvrtine uspjeli vratiti na -1, ali se naš tim ponovo budi i vraća prednost. Slobodan Jovanović u posljednjoj sekudni prvog poluvremena pogađa trojku za maksimalnih +15 i rezultat 42:27.

Ipak, MZT se nije tako lako predavao, pa su gosti u finišu treće dionice stigi do prvog poravnanja od početka utakmice.

Naši košarkaši su uzvratili na otvaranju posljednje dionice i vratili prednost na +9, MZT polovinom četvrte četvrtine ponovo anulira zaostatak i stiže do 62:62.

Uspio je naš tim ući u finiš utakmice s prednošću, ali su gosti u posljednjoj minuti došli do zaostatka od jednog koša, pri rezultatu 70:69, a onda je Medford pogodio za preokret MZT-a i konačnih 71:70.

Naredna utakmica se igra za četiri dana u Skoplju.

Kod našeg tima najefikasniji je bio Kenan Kamenjaš sa 15 poena. Kenan Bajramović je ubacio 10 poena, a Ibrahim Durmo i Nemanja Protić po 9 poena.

Kod MZT-a su se istakli Marko Simonovski, Ive Ivanov i Lester Medford. Njih trojica su postigli po 13 poena.