Rutinska pobjeda Sparsa

Spars - Vogošća  90:56  (17:16; 28:18; 25:10; 20:12)

Spars: Hasandić 17, Zahiragić 4, Albijanić 12, Durmo 7, Glogovac, Vrabac 9, Bašić, Bajramović 8, Manjgafić 8, Kamenjaš 10, Protić 8, Jovanović 7.

Vogošća: Fazlić 7, Mičić 10, Dedović 3, King 12, Evert 10, Vranić 5, Čamdžić, Vuleta 4, Sijerčić, Talić 5, Aranitović.

U okviru 8. kola Lige 6 za prvaka BiH naša ekipa je savladala ekipu Vogošće rezultatom 90:56.

Gosti su bolje otvorili susret. Naš tim vrlo brzo konsolduje svoje redove i prelazi u vodstvo. Nakon odigranih 10 minuta imali smo prednost rezultatom 17:16. Vrlo brzo u drugoj četvrtini dolazimo do +16, ali padom koncentracije u finišu prvog poluvremena odlazimo na odmor pri rezultatu 45:34.

Drugo poluvrijeme donosi eksplozivnu igru našeg tima koji u kratkom roku ima vodstvo od 30 poena razlike. Gosti nisu imali nikakva riješenja za raspoloženu igru naših košarkaša koji su upisali i više nego uvjerljivu pobjedu.

Najefikasniji u našem timu bili su Almir Hasandić sa 17 i Draško Albijanić sa 12 postignutih poena. Pratio ih je i Kenan Kamenjaš koji je dodao 10 poena.

Kod gostiju istakli su se Immanuel King sa 12 poena, a po 10 poena dodali su Đorđe Mičić i Clemons Evert