Zrinjski bolji od Sparsa na Grbavici

Spars - Zrinjski   56:75   (18:20; 15:17; 12:23; 11:15)

Spars: Hasandić, Zahiragić, Albijanić 8, Durmo 10, Glogovac 2, Vrabac 6, Bajramović 8, Manjgafić 3, Kamenjaš 4, Grubelić 2, Protić 13, Jovanović.

Zrinjski: Miličević 8, Sokolović 2, Rikić 10, Igrutinović 7, Smajlagić 18, Ramljak 13, Golemac, Ljujić 8, Pajić, Lužajić, Zlomislić, Todorović 9.

Košarkaši Sparsa pretrpjeli su poraz u 9. kolu Lige 6 za prvaka BiH na Grbavici od Zrinjskog rezultatom 56:75.

Početak susreta nagovještavao je vrlo neizvijesnu utakmicu. Gosti su dobili prvi period igre rezultatom 20:18. Izjednačena igra obilježila je i drugu četvrtinu. Ipak, u posljednjim minutama prvog poluvremena gostu si bili efikasniji i na odmor odlaze sa četiri poena prednosti 37:33.

Treća četvrtina donosi pad koncentracije našeg tima, dok sa druge strane gosti to kažnjavaju i u posljednjih deset minuta ulaze sa +15. I posljednjih deset minuta pripalo je gostima koji su na kraju slavili pobjedu 75:56.

Goste je do pobjede vodio Sven Smajlagić sa 18 poena, a pratio ga je Marko Ramljak sa 13 poena. U našem timu istakli su se Nemanja Protić koji je ubacio 13 poena i Ibrahim Durmo sa ubačenih 10 poena.