Spars bolji od Širokog na Pecari, u doigravanje sa druge pozicije

Široki - Spars   59:72    (12:17; 19:18; 13:19; 15:18)

Široki: Zubac 13, Karačić 8, Drežnjak M. 4, Lončar 6, Filipović 2, Čolak 3, Batinić 6, Susak 2, Čutuk, Damjanović 9, Derrick Steven 6.

Spars: Hasandić 13, Vrabac 12, Albijanić 2, Glogovac 4, Protić 12, Zahiragić 3, Durmo 2, Bajramović 14, Manjgafić 5, Kamenjaš 2, Grubelić 3, Jovanović

Košarkaši Sparsa ostvarili su pobjedu u posljednjem kolu Lige 6 na gostujućem terenu, a poraz su nanijeli košarkašima Širokog rezultatom 72:59.

Naš tim je odlično otvorio susret i već nakon uvodnih minuta dostigao dvocifrenu prednost od deset poena (02:12). Domaćin vrlo brzo konsolduje svoje redove i stiže u rezultatski priključak (12:14). Finiš prve dionice naš tim je odigrao bolje i završava je u svoju korist 12:17. U drugoj dionici, iako je Široki sustigao prednost i prešao u vodstvo 27:26, naši košarkaši uspjeli su da, do poluvremena, ostvare prednost od četiri poena i pri rezultatu 31:35 odu na odmor.

Ekipa Širokog u nastavku drži rezultatski priključak sve do posljednje minute trećeg perioda, kada Almir Hasandić sa dvije vezane trojke donosi prednost našem timu od deset poena (44:54). Naši košarkaši konstantnom dvocifrenom prednošću nisu dopuštali da se domaćin vrati u utakmicu, te na kraju zasluženo slavili rezultatom 72:59.

Najefikasniji u našem timu bili su Kenan Bajramović sa 14 i Almir Hasandić sa 13 postignutih poena. Po 12 poena dodali su Adin Vrabac i Nemanja Protić.

Kod domaćina istakao se samo Jure Zubac sa 13 ubačenih poena.